RControl_logo

Давно не писав, бо був трохи зайнятий. А зараз часу стало ще менше, тому вирішив не тягнути і запостити проектик апаратури RC – керування для моделістів.
Що воно з себе представляє – це модуль WiFi ESP8266 під’єднаний до контролера STM32f103. Знаю що ESP8266 можна програмувати як контролер, в мене завдання було трохи іншим. ESP8266 – виконує роль сервера, до якого під’єднуються клієнти. По UDP передаються данні і відправляються по UARTу в STM32f103. Вона їх обробляє і генерує відповідні імпульси, які потрібні для управління польотним контролером.

На даний момент реалізовано 8 – каналів, по яких генерується PWM сигнал. Також можна вибрати 8 – канальний однопровідний PPM протокол.
В планах, ще задіяти передачу телеметрії по UARTу на телефон, або ПК. Я це задумав із самого початку, але поки що із цим є труднощі. На відкритій місцевості і із зовнішньою антеною, думає можна добитись дії на відстані до кілометра.

По суті щоб керувати моделькою непотрібно дорогого модельного обладнання, а всього лиш мій девайс і програмка встановлена на телефон, або ПК. Із останнім є труднощі, так як я поки що не вмію програмувати під мобільні пристрої. Є програмка написана на С# під Windows, яка дозволяє керувати моделюю разом із ігровим джойстиком. Все ще дуже сире і потребує доробки, але вже працює! Якщо є бажання допомогти в написанні мобільної аплікухи, або під ПК, не відмовлюсь від допомоги!

Ось так виглядає сама платка, розмір менше ніж сірникова коробочка

RControl_PCB

 

Також коротеньке відео, яке зазняв в процесі роботи:

Надіюсь скоро влаштую справжнє випробування на свому квадрокоптері ))

Comments:

 1. “ESP8266 – виконує роль сервера, до якого під’єднуються клієнти. По UDP передаються данні і відправляються по UARTу в STM32f103.”

  Тобто вам вдалося зробити Wi-Fi точку доступу на цьому модулі, яка створює мережу, і цозволяє підключитись до неї із сматфона/планшета?

  На якій мові написана прошивка для ESP8266 ?

  чи можете дати лінк на тексти програм?

  Відповів
  • Так, ESP8266 – переводиться в режим сервера і до нього можуть під’єднуватись точки доступу.
   Прошивка ESP8266 рідна, від виробника версія 1,0 Але попередні версії теж працюють без проблем. Так що сорці у виробника ))

   Відповів
   • я маю на увазі чи може працювати ESP8266 як сервер і точка доступу, тобто без використання wi-fi роутера. тобто 1 ESP8266 і багато клієнтів (планшети,смартфони)

    Відповів
    • Як сервер і точка, одночасно працювати неможе. Тільки щось одне.
     Коли вона сервер, то до неї можуть під’єднуватись багато точок…

     Відповів
 2. Чесно кажучи, робота на відстані в кілометр дуже сумнівна. Пробував nrf24l01 з підсилювачем (+20dbm) – на відкритій місцевості отримав біля 600 метрів з перебоями з мінімальною бітовою швидкістю 250к та коротким пакетом (біля 20 байт). Але можу помилятись, хотілось би почути ваші результати.

  Відповів

Написати відповідь

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

вимагається

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.