Белов Александр

Хотів би поділитись своїми враженнями від прочитання чергової книги Александра Белова яку видали в 2013 році “Разработка устройств на микроконтроллерах AVR: шагаем от «чайника» до профи”

І так книга відноситься до розділу “Наука і техніка”. Мені попалась із м’якою обкладинкою, кількість сторінок 526. Купував в одному із київських інтернет магазинів, які торгують різноманітною літературою www.bookzone.com.ua . Книга там коштує 130 грн. також плюс за доставку кур’єрською поштою 20 грн. Три дні очікування і книга в мене на руках. Згодом почав читати. Початок книги як на мене досить стандартний. Ввід в цифрову електроніку, що там до чого і як взагалі це все працює, тригери, генератори, дешифратори… Також автор описує мікросхеми логіки, як ними можна замінити мікроконтролер. Опису архітектури AVR я не знайшов, вона просто була ближче перед кінцем книги. Але перед нею автор вирішив навчити нас програмувати аврки за допомогою мов асемблера і Сі, компілятор CodeVision. Не розумію чому автор вибрав саме цей платний компілятор. Якщо існує досить хороша AVR Studio із можливістю встановити компілятор Сі. Напевне пану Александру дали за це трохи грошей 🙂 Все таки він там використовує вище згадану студію, але тільки у якості дебаґера.

Поки що мене все задовільняло і навіть було приємно читати. В книзі приведено декілька схем із мікроконтролером AVR ATiny2313 і також програмні приклади на асемблері і кодвіженовському Сі. Описання програмних прикладів було у форматі прогресуючого коду, де ми мали навчитись запалювати кнопкою світлодіодом, потім ним мигати, мигати за допомогою таймера і фіналом стало мигання по прериванню таймера.Ну це я так грубо описав. На цьому програмні приклади закінчились і я мягко кажучи охринів, де решту?! Де приклад із uartом, де ацп, де все решта. Як із таким прикладом можна стати профі? Автор про ці функції AVRок написав у самому кінці книги із описом регістрів, видертих із даташиту.

Це ще квіточки! Остаточно добило мою психіку, опис створення програматора на хардварних LPT і COM портах комп’ютера! На дворі 2013 рік, LPT порт і вдень з ліхтариком не знайдеш зараз. Хоча автор зробив, на мою думку, досить смішну примітку. Цитую: “Возможно и третий вариант: подключения по каналу USB. Но такие программатори в настоящее время не получили широкого распространения”

Разом із книгою йде і диск із софтом і відео матеріалами від автора. Пан Александр там показує функції і інтерфейси AVR Studio і CodeVision, а такою показує як за допомогою старезної програми (PoniProg) для програмування контролерів прошити аврку.

Саме більше мене здивувала здоровезна колекція даташитів на диску, стільки я ще не бачив в одній купі.

Висновок:

Пан Белов має у своїй колекції творів не тільки вузьконаправлену літературу, а і різнонаправлені твори не повязані із наукою, або електронікою.  Незнаю чи можна назвати цього автора “Вчителем” по електроніці, або інженером. Те, що було описано в данній книзі можна знайти на любому самому відсталому сайті, де вас намагаються навчити електроніки, або програмуванню мікроконтролерів. Ця книга мене не заставила думати, більше запам’ятовувати, де ставити галочки… Профі вона з мене точно не зробила, ну і для профі, або людей які хоча б щось вже знають про контролери, ця книга мабуть буде не цікава. А для новачків які тільки почали в’їжджати, може і стане корисною.

Я не намагався нікого образити, я висловив свою думку.
Це репост моєї статті із http://leon11t.w.pw/ -у зв’язку із переїздом на новий домен.

Comments:

Написати відповідь

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

вимагається