Знайшов час і заставив себе доробити пульт дистанційного керування для акустики Microlab SOLO 6C. В попередніх статтях, я вже розбирав протокол управління NEC і часткову його програмну реалізацію.
Зараз буду говорити трохи про саму електроніку і фінальну прошивку. І як завжди декілька фото, щоб текст не був зовсім сухим.
І так, в своєму проекті я використав мікроконтролер AVR ATtiny13A із заниженим рівнем живлення, його мені далось знайти не просто. Він мав працювати від 1,8В, а всюди де я був, поголовно продають тільки із рівнем живлення від 3В. Ще однією головно деталлю в моєму проекті, став інфрачервоний світлодіод, параметрів якого я і досі не знаю. Основним параметром там є діапазон випромінювання, про це я ніколи не замислювався. Продавець навмання сипнув мені різних, які в нього були. Сказав, що один із них точно має підійти. Мені підійшов прозорий, 5мм.
Корпус я використав від пульта ДУ, якогось китайського вентилятора, чи калорифера. Знайшов його випадково в іграшках своєї сестри. А так думав йти шукати щось схоже  в барахлі на радіо-ринку.
Що стосується принципової схеми, вона проста як двері:
MicroLab_remote_sheme
Сама плата розводилась під свій корпус і свої функціонал, так що думаю її немає потреби викладати. Вийшло щось таке:
MicroLab_remote_PCB

Під цей корпус:

MicroLab_remote_case

А так все виглядає у зібраному виді, в порівнянні із рідним пультиком:

MicroLab_remotes

Що стосується прошивки, то писав її в AVR Studio 6.1
Як на мене, написав все досить зрозуміло, із детальним коментуванням. Впринципі можливо легко переробити під інший контролер. Я експерементував із ATmega16 і ATtiny45, до того як все попало на рідний контролер.
Декілька днів вбив на відладку коду, забув поставити в одному місці “|”, через що було фіктивне спрацювання кнопок 😀 Також, була морока із подачею живлення під час прошивки контролера. “Тінька” відмовлялась прошиватись при живленні 5Вольт, тільки три і тільки клоном AVRISP-MK II. Проект прошивки, буде в кінці статті.
Сам контролер працює на частоті 9,6мГц, живлення 3Вольти, від двох батарейок типу “ААА”. Контролер весь час знаходиться в режимі “сну”, тому має споживати дуже мало енергії. Просинається тільки від приривання, при натисненні на одну із чотирьох кнопок. Вирішив реалізувати саме чотири, а не так як на оригінальному вісім (там деякі клавіші дублюються). Решта клавіш мені непотрібна, ніколи ними не користувався, завжди використовував стандартні режими.
Реалізував тільки “Збільшення гучності”, “Зменшення гучності”, “MUTE” і “Вибір каналу”.
Решту інформації можна знайти в архіві з проектом.

На цьому напевне все, якщо щось забув, залишайте коментарі, нагадуйте.

Файли до статті: MicroLab_Remote_ATtiny13a_SLEEP_ON

Comments:

Написати відповідь

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

вимагається