Після закінчення збірки і наладки якогось власноруч зробленого пристрою, постає питання із оформленням цього всього в якийсь корпус і виведення на зовні органів управління і індикації. Якщо ж з корпусом в наш час проблем практично не виникає. Маючи прямі руки, можна його самостійно зробити, надавши любу форму. Або завітати в магазин радіо-електроніки і вибрати із вже готових моделей, підходящий для ваших потреб. Звичайно можна поступити як завжди і запихати все в коробку з-під взуття, перемотавши все синьою ізолентою 🙂 .

Після того як все влізло в корпус і виведені назовні всі засоби керування, хочеться надати інформативності передній, або ж задній панелі вашого девайсу. Щоб ви і інші можливі користувачі цього “ацького” прибору знали як ним користуватись. (Звісно інструкції для себе ніхто писати не буде).

Можна все прикрасити і розмалювати фломастером для дисків, або ж скористатись нашим другом (якого постійно капаємо) комп’ютером і намалювати панельки на ньому. Для радіо-любителів особисто я зустрічав тільки декілька програм для швидкого моделювання передніх панелей. Самі популярні із них це FrontDesigner і Front Panel Designer. Першою колись доводилось користуватись. Але чесно кажучи мені вона не дуже сподобалась. Про другу тільки читав на форумах, користуватись нею не довелось.

Недавно закінчував свій проект лабораторного блока живлення, який в мене затягнувся десь на 3 роки. Малювати панель довелось в останній момент. По старинці хотів намалювати панельку в FrontDesigner, але ця прога здалась мені занадто примітивною і убогою для мого проекту. Панелька мала бути грандіозною, щоб поставити жирну крапку в честь закінчення цього затяжного проекту. Коротше кажучи я скористався Corel Drow X6.

Користуватись ним доводилось тільки раз в житті, звісно я нічого в ньому толком не зрозумів. Але переглянувши і повторивши один відео урок із YouTube (це зайняло десь годину часу), я почав в ньому трохи орієнтуватись і намалював свою першу в житті панельку.

Передня і задня панель лабораторного блока живлення

 

Далі для придання нашій панельці фінального стану знадобляться деякі спец-засоби, такі як ламінатор і гострий скальпель. Перший спец-засіб можна знайти в копір-центрі, або ж в деяких магазинах канцтоварів. Ну, а другий завжди має бути при вас 🙂

Панельку потрібно вирізати із роздруківки, можна сильно не старатись, залишивши зазор між краями десь один сантиметр. Попередньо потрібно вирізати скальпелем “віконця” для дисплеїв, індикаторів, світлодіодів… Бо потім буде пізно. Не створюючи зайвої пилюки потрібно гострими ножицями врізати сам ламінад (він дуже цупкий і не дуже добре ріжеться чим-попало), десь приблизно по розмірах заздалегідь залишеними на вирізаній роздруківці.

Акуратно вкладаємо роздруківку між листами ламінату, не сильно його задираючи, щоб туди не потрапляла пилюка. Далі все пропускаємо через заздалегідь прогрітий ламінатор. На моєму стояла температура десь в 200 °С. Коли валки захоплять ламінад, потрібно заготовку злегка натягнути, а з іншої сторони притримувати її відносно горизонту. Так щоб заготовка не  вигнулась.

Ламінована передня і задня панель лабораторного блока живлення

Далі слід акуратно обрізати ножицями ламінад по контуру панельки. Для зручної обробки заготовок різних панельок, слід малювати ледь замітний контур, по якому потім легше обрізати краї.

Готові передня і задня панель лабораторного блока живлення

В мене контур був стилізований під колір самого корпусу, тому я його не робив тонким.

Ламінована передня панель лабораторного блока живлення

Після обрізання країв, вирізаємо скальпелем отвори для різних ручок, крутілок, потенціометрів і клемників.

Що стосується так званих “сенсорних кнопок”, то в мене це звичайні тактові кнопки, які злегка випирають із заздалегідь прорізаних отворів у корпусі. На самій заготовці панельки їм можна надати об’ємності, протиснувши їх якимось, попередньо нагрітим, скругленим предметом.

Перейдемо до прикріплення нашої панельки до корпусу. Тут я не став видумувати щось нове, приклеїв все на двосторонній скотч.

Скотч на передній панелі лабораторного блока живлення

Хочу залишити декілька порад, перед тим як починати конструювати пристрій, щоб потім не виникало проблем із приборною панеллю:

  • Перед тим як перейти до розводки плати, прикиньте в якому за розміром корпусі це все буде знаходитись.
  • Простіше планувати розводку плати, якщо корпус вже є готовий у вас в руках.
  • Обміряйте корпус повністю і запишіть всі заміри на план-схему.
  • Старайтесь продумати в подробицях оптимальне розміщення компонентів в корпусі.
  • Намалюйте “чорнове” розміщення органів управління на передній панелі і силових частин в самому корпусі на план-схему.
  • Детально сплануйте розміщення органів управління на передній і задній панелі, щоб вони не заважали одне одному, а також вам, при налаштуваннях прибору.
Comments:

Написати відповідь

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

вимагається