OpenWRT-DIR300В мому блозі вже є одна стаття про перепрошивку і кастомізацію DIR-300 b5. Там я встановлював на роутер прошивку від  ZyXEL. Вона працювала класно, до пори до часу, доки роутер не почав сам перезавантажуватись, по декілька разів на день, або при значному трафіку. Полазивши по форумах, наткнувся на можливість прошити в мій роутер OpenWRT. Виявилось, що є ще дві ревізії заліза DIR-300 на однаковому чіпсеті, це ревізії b6 i b7. І до них підходить одна версія прошивки.
Там де я скачував прошивку вже є інструкція як її встановити, але не тут то було, цей спосіб мені не підійшов і методом спроб і помилок,  я все таки її прошив. Потратив десь годин вісім, щоб все запрацювало правильно. Ближче до суті!

Все що ви робите, ви робите на власний страх і ризик, я і будь-хто, окрім вас не несе відповідальність за зламаний, або пошкоджений пристрій!

Для перепрошивки знадобляться деякі інструменти, так як я не люблю легких шляхів.

  1. Ethernet кабель, який йшов в комплекті з маршрутизатором
  2. Паяльник, бажано із можливістю регулювати температури
  3. Качаємо необхідні версії прошивки
    Прошивка для TFTP  , Остання версія, для апгрейду
  4. Софт для ПК
    TFTP Server, WEB Server, Terminal Client
  5. UART-to-USB конвертор із логічними рівнями 3,3Вольт

І так беремо викрутку в руки, без неї ніяк і розкручуємо роутер. Далі на платі потрібно знайти не розпаяний роз’єм серійного порта.

DIR-300 serial pin outs

Підпаюєм до порту наш UART-to-USB конвертор, паяємо все, крім VCC і відкриваємо Putty. Вибираємо опцію підключення через серійний порт, швидкість встановлюємо 57600.

На ПК встановлюємо всі ті програми, що вказані в пункті “4”, бажано десь в одному місці ближче до кореня диску.

Спершу налаштуємо TFTP Server. В полі “Current Directory” – вказуємо шлях до прошивки для TFTP  В полі “Server Interface” – вказуємо мережеву карту, яку будемо використовувати для з’єднання з роутером.

В налаштуваннях мережевого адаптера потрібно вказати статичну IP адресу:
IP адреса: 192.168.1.2 (або 192.168.0.2)
Маска підмережі: 255.255.255.0
Основний шлюз: 192.168.1.1 (або 192.168.0.1)
Параметри в дужках потрібно вводити взалежності від загрузочної інформації з роутера.

Під’єднуємо живлення до роутера, мережевий кабель підключаємо в перший порт і в мережеву плату ПК . У вікні терміналу має з’явитись загрузочна інформація. З самого початку увімкнення роуте, портібно затиснути “1”. Коли роутер завершить завантаження, бачимо що він зупинився на введені IP-адресів сервера. Ми попали в меню загрузчика U-Boot, він вміє завантажувати прошивку по мережі з TFTP сервера, який запущений на нашому ПК. Вернемося до налаштування IP-адресів сервера, їх потрібно залишити тими якими вони є. В залежності він того яка IP-адреса в нього за замовчуванням встановлена, мусимо налаштувати адреси нашого мережевого адаптера. Якщо в роутері 192.168.1.1 то адреса мережевого адаптера 192.168.1.2….

Далі потрібно натиснути “Enter”, щоб почався процес завантаження прошивки з TFTP. До того часу сервер вже має бути запущений на ПК із параметрами описаними вище. Далі можна натискати “Enter”, при успішній передачі прошивки, має з’явитись діалог з логотипом OpenWRT. При невдалому завантаженні потрібно перевірити налаштування мережевого адаптера.

Отже при успішному завантажені ми попадаємо в діалогову строку OpenWRT, по суті прошивка завантажилась в ОЗУ роутера. При вимкнені живлення роутера, процес прийдеться повторити спочатку.

З цього моменту потрібно зробити ще одну маніпуляцію на ПК. Далі потрібно налаштувати WEB Server, в папці з програмкою є папочка, в яку потрібно кинути прошивку для апгрейду. Для зручності я перейменував файл прошивки в коротке ім’я “open.bin”, так як вводив його пізніше вручну.
Далі запускаємо веб-сервер і щоб перевірити чи він працює, відкриваємо браузер і вводимо “192.168.1.2:8000/open.bin” При цьому файл прошивки мав би скачатись на комп’ютер.

В командній строці роутера потрібно перейти в папку tmp

cd /tmp

Сюди ми будемо завантажувати прошивку для апгрейду і запису на внутрішню флеш.
Далі вводимо

wget http://192.168.1.2:8000/open.bin

Якщо все пройшло успішно, ми можемо ввести команду

ls

Має відобразитись список файлів і папок в дерикторії /tmp. Якщо наш файл є в даній дерикторії, можемо приступати до оновлення прошивки.

sysupgrade open.bin

Після цього декілька разів “Enter”

З цього моменту прошивка має записатись на внутрішню флеш і можна приступати до налаштування мережі.

Декілька посилань де я черпав інформацію:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/TFTP_flash

ftp://priede.bf.lu.lv/pub/OS/ruuteri/Lynksys/WRT54G/tftp.htm

http://wiki.umeahackerspace.se/wiki/Dir-300b5

Comments:

Написати відповідь

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

вимагається