gopro_logo

Вже довгий час являюсь щасливим власником спортивної камери GoPro 3. Яку успішно використовую для зйомок пейзажів із свого квадрокоптера. Все класно, тільки на землі, в реальному часі, я нічого не бачив з того, що бачить камера в повітрі. Назбиравши грошей, купив відео передавач RC5808. Його заявлена потужність 200 мВт. На відкритій місцевості, можна добитись відео лінку на відстані до 700-800 метрів. Але це при ідеальних умовах і хорошій всенаправленій антені. При налаштуванні всього цього обладнання, в мене виникли певні нюанси, із якими я хочу поділитись з вами.

В комплекті із відео-лінком йдуть всі необхідні кабелі, для підключення камери і живлення. RC5808_kit Все супер, тільки для підключення цього всього комплекту до GoPro 3 знадобиться трохи інший кабель. Який можна придбати, або зробити власноруч. Ну звичайно, що я вирішив все робити власноруч. Першим ділом, я побіг купувати необхідний роз’єм Mini-USB, через який передається композитний відео-аудіо сигнал. Сівши збирати все до купи, мене чекало велике здивування і розчарування! Mini-USB виявився не простий, а десяти піновий і в магазині радіо-електроніки про такі навіть не чули.
Прийшлось все відкладати і замовляти потрібний роз’єм на eBay. Обійшовся роз’єм в 99 центів і три тижні очікування.

Mini-USB_10-Pin

Mini-USB_10-Pin
Pin 1: +5V
Pin 2: USB-
Pin 3: USB+
Pin 4: ID
Pin 5: USB GND
Pin 6: Reserved
Pin 7: Reserved
Pin 8: A/V GND
Pin 9: Video Out
Pin 10: Audio Out

 

Непотрібні контакти, такі як 2,3,6,7,8,10, я брутально вирвав. Мені вони були зайві і заважали б при розпайці.

Щоб задіяти композитний відео-вихід, потрібно розпаяти між виходом 4 і 5 резистор, номіналом 100 кОм. Спершу я використав точний по номіналу SMD резистор, але його справжній опір, зміряний мультиметром, виявився 96 кОм, чого було замало для задіяння відео-виходу. Використав номінал в 110 кОм і все моментально запрацювало.

GoPro3-Video-Out

Щоб перевірити, чи все працює дуже просто. Декілька разів клацаємо по кнопці вибору опцій і після опцій налаштування камери, з’явиться новий пункт меню, типу “Відтворити”. Виглядає все так:

GoPro3_composit_video_sett.jpg Перевіряв все на телевізорі, підключивши все через роз’єм типу “тюльпан”, у відео-вхід. З’явилась можливість переглядати відзняті відео і фото на пряму з камери через телевізор.

 

 

 

 

 

Пластмасову частину самого корпусу Mini-USB, я розпиляв навпіл, вона була дуже велика і випирала, коли це все підключалось в камеру. Утворену порожнину, разом із всіма потрохами я намертво залив термо-клеєм.

GoPro3_composit_video-cable_for_RC5808.jpg

 

Далі це все легко підключається до відео-передавача RC5808. Більше нічого мудрувати непотрібно. Ми маємо прямий відео лінк. Читав багато про сам принцип FPV, багато хто робить зйомку на камери GoPro, але не використовують її в якості курсової камери. Доставляють окремо ще одну камеру, яка стоїть поруч із основною.
Сам передавач має вбудований перетворювач напруги DC/DC, через який можна подати живлення на курсову камеру. В мому випадку на GoPro. Тобто камера може працювати і без рідної батарейки, а живитись від бортової електроніки літального апарату.

Увага!!!

В даній схемі є помилка! Живлення до камери GoPro не можна брати від відео-передавача. Там 12Вольт, це пошкодить камеру!!!

Comments:

Написати відповідь

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

вимагається