ESP8266 ESP-03

ESP8266 – невеликий WiFi модуль, якому пророчать стати революцією в Інтернеті Речей. Купив і я собі його! Ціна його аж 3$. Не так і багато за таке, при тому, що аналоги коштують втричі дорожче. Правда тут є одне але, які гроші-така і якість. Даний модуль вже сколихнув інтернет своєю появою, незважаючи на те, що в його прошивках ціла купа глюків і багів. Нове ПО в принципі виходить досить регулярно, але баги виправляють не так часто.
Окрім офіційного ПО, є і альтернативні прошивки від ентузіастів. В них теж є свої недопрацьовки, але і функціонал їх теж вражає.
Даний модуль є таким собі конвертером UART-WiFi. Його основний процесор являється Системою на Чіпі (SoC), із виведеними портами GPIO, до яких має доступ програміст. Тобто модуль може виконувати роль мікроконтролера, хоча і з обмеженим функціоналом. Його можна перетворити на маленький веб-сервер, а за допомогою елементів керування дригати портами GPIO.
Є прошивки які підтримують скриптові мови програмування, такі як LUA, MicroPython … На яких і можна програмувати різні круті штуки, без використання зовнішніх мікроконтролерів.
Заводською прошивкою можна конфігурувати модуль за допомогою АТ-команд. Це можна робити як за допомогою мікроконтролера, так і комп’ютера із UART-перехідником через термінал.
Даний модуль є дуже примхливий до живлення, яким його запитують. Воно має бути досить стабільним. Кажуть, що коли модуль підключається до точки доступу, він споживає приблизно 150мА. Якщо струму в цей момент буде недостатньо, ядро чіпа вимикається. Така ж залежність при відправці і прийомі АТ-команд.
Модифікацій даного модуля налічується приблизно 12. Я собі купив модифікацію ESP8266 ESP-03 (та що на картинці вище), через те що в цій версії виведена велика кількість GPIO. Досліджував я даний модуль десь тиждень. Чесно кажучи потратив тільки два дні, щоб його заставити працювати. Трохи погрався із прошивкою NodeMCU, яка підтримує скриптову мову LUA, але освоїти її я не спромігся. Зараз експериментую із заводською прошивкою і АТ-командами. Пишу програмку, для швидкої конфігурації модуля і перевірки статуса команд.
Кому цікаво, то її можна скачати в кінці статті.
Також декілька посилань на цікаву інформацію про даний модуль.

http://www.esp8266.com – офіційний сайт розробників
http://esp8266.ru – ще один сайт-партнер розробників
http://geektimes.ru – цікава стаття по роботі із модулем
http://we.easyelectronics.ru – приклад використання модуля

Програмка для конфігурування: ESP8266 Configurator(BETA)

Comments:

3 думки про «ESP8266»

 1. Є можливість програмувати цей SoC для роботи з wi-fi щоб не ставити ще один мк і посилати АТ команди? Якщо так яке IDE та компілятор можна використовувати?

  Відповів
  • Так, цей модуль можна програмувати самостійно. Розробники випускають свій SDK для розробки програмістами прошивок, ставиться він на Eclipse. І документація на кристал, як я зрозумів тільки по NDA-договору. Але тут потрібно вивчати архітектуру кристалу…
   Є інший шлях залити в нього альтернативну прошивку http://nodemcu.com/index_en.html і використовувати мову LUA, вона теж дає доступ портів. http://esp8266.ru/esplorer/ -тут типу IDE для цієї прошивки.

   Відповів

Написати відповідь

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

вимагається