Можливо не всі знають про одну цікаву особливість звичайного напівпровідникового діода, як можливість визначати температуру, в досить широкому і гарячому діапазоні. Від кімнатної до +300 °C. На таке спроможний не кожен сенсор температури. І коли наприклад під рукою не знайшлось термопари, або датчика високих температур, можна на крайній випадок використати звичайний склянний діод. Такий як на приклад 1n4148. Напевне один із самих поширених в електроніці. Принцип дії дуже простий.

Діод підключають катодом на землю, підібравши резисторний ділитель, знімають показники  з іншого кінця.Схема включення діда в коло як датчика температури При нагріванні діод починає “пробивати” і відводити все більше напруги на землю. Але цей метод не довговічний. З часом діод “зістарюється” і приходиться вносити все більше і більше коректив в зняті показники. Це включення діода я часто бачив в схемах спроектованих для переробки звичайного ламінатора, в ламінатор для ЛУТ. В мене вдомає теж валяється такий.

 

 

 

 

 

Розказувати впринципі більше нема про що, краще покажу коротеньке відео:

Comments:

Написати відповідь

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

вимагається