Є в авіамоделістів одна проблема, пов’язана із балансуванням гвинтів, до їхніх моделей. Так як моделювання в цілому хоббі не із дешевих, виробники запчастин дозволяють собі проганяти халтуру і навіть досить дорогі і брендові запчастини мають якісь недоліки. Авіамодельні гвинти не стали в цьому винятком. Впринципі дешеві гвинти навіть не намагаються балансувати, деякі із них можна зразу викидати в смітник, томущо їм вже нічого не допоможе. Не балансований гвинт створює значну вібрацію, яка в свою чергу нещадно впливає на льотні характеристики моделі і зношення двигуна. До якогось моменту мені хватало балансувати свої гвинти на викрутці, але цей метод це тільки грубе балансування. Вібрація на двигунах мого квадрокоптера залишалась. Для цього потрібно було купити, або зробити так званий балансир, який допоміг би точніше знайти ващу сторону гвинта. Повторюсь, що хоббі не із дешевих і самий дешевий балансир коштує десь 15$. Ну як тут не почне душити велика зелена жаба. Було вирішино робити його самостійно із того, що є під руками. Докупити прийшлось тільки два круглих неодимових магніти.
Тут не обійшлось без болгарки і мого лютого сусіда, який вміє нею користуватись.
image

Після деякої обробки і кілька матюків, вийшла ось така основа із куска алюмінієвої станини.
image

Від старого проєкту квадрокоптера, залишилась квадратна трубка, вроді служила як мебельна фурнітура.
image

Всі виміри і розрахунки робились по ходу діла. Довжину направляючих було розраховано із запасом довжини однієї лопасті пропеллера.
Скріплене все було за допомогою самонаріза і дюбеля який буд загнаний в квадратну трубку.
image

Для зручності, було прикручено чотири болти, в якості ніжок, за допомогою яких можна відцентрувати на поверхні стола, станину балансира.
image

Тепер прийшла черга приліпити до трубок неодимові магніти, які напевне виконують саму важливу роль в цілому проекті. Тут ми використали гарячий клей (в народі “китайські соплі”)
image

А так виглядає все в зборі.
image

Ще одна, не менш важлива деталь цього проекту, це ось на якій буде триматись гвинт.
image

Їй слід приділити найбільше уваги! Як видно на фото, це просто заточений до гостра кусок довгого болта. Заточувати потрібно так, щоб обидва кінці співпадали відносно товщини болта. Заточка дає меншу поверхню дотику, а відповідно і менше тертя. Таким чином можна краще визначити, де є невідповідна вага лопасті. Сама оська вставляється між двома магнітами. З однієї сторони вона торкається магніту, а з іншої ніби левитує, не доторкаючись до нього.
image

image

Таким чином, виставляючи гвинт в різних положеннях, можна побачити як він буде відхилятись в одну чи іншу сторону, ващою стороною до низу. Її слід зашкурити, щоб зняти зайву вагу, або добавити методом тику, ваги на легшу сторону. Тобто відбалансувати лопасті пропеллера.
Думаю тут пояснювати більше нічого. Також на ютубі є багато різних роликів, як збалансувати любий гвинт. Якщо виникнуть питання, залишайте їх в коментах до статті, постараюсь відповісти на всі.

Comments:

Одна думка про «Балансир для авіамодельних гвинтів»

  1. Час від часу потрібно размагнічувати вісь, бо вона сама починає повертатись куди їй вигідно 🙂

    Відповів

Написати відповідь

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

вимагається

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.