Тема звичайно не нова і обговорювалась на різних сайтах і форумах присвячених електроніці сто разів. Але мені теж захотілось подивитись що це за AVRISP-MKII Clone. Я довго зважував чи потрібен він мені взагалі, при тому що в мене вже є 2 із половиною програматора для avrок. Першим був програматор на борту відладочної плати PinBoard 1.1, це BitBang програматор на основі мікросхеми FT232RL. Взагалі на основі цієї мікросхеми побудована не мала кількість всяких програматорів і інших пристроїв. Другим є USBasp куплений у китайців на Ebay. Ну и половинкою можна назвати знову ж таки PinBoard, із якого можна зробити isp програматор.
Схему свого клона взяв із Радіокота, її трохи модифікував товариш Danko і прошивочку для нього підшаманював теж він. Серцем пристрою є AT90USB162 – атмега із апаратним USB портом, що по ідеї має збільшити надійність зв’язку із комп’ютером. Варіант досить старий. Шукав щось на основі AtmegaXXU4, але нічого толком і не знайшов. Деталі купував на львівському радіо ринку, в магазині РадіоМаг, в них також є свій сайт де можна подивитись чи є у них в наявності дана деталь.

Єдине що не сподобалось в даній схемі, те що смд деталі різного типорозміру. Але маючи відповідні деталі схема легко повторюється.
В даної розробки програматора є свої плюси і мінуси. В архіві товариша Danko також є і прошивка, але судячи по відгуках форумчан є проблема із прошивкою eeprom пам’яті в Atmega8. На радіокоті можна знайти виправлену прошивку для схеми Danko. Я прикріплю всі файли які я використовував в кінці статті, із вже виправленою прошивкою.
Тепер трохи фотографій.

IMAG0043

IMAG0045

На фото не видно, але є декілька протравів, досить мікроскопічних. Я їх знайшов вже після того як спаяв всю схему. Дорожки розмірами 0.3 мм Впринципі незнаю навіщо настільки малі розміри провідників.

IMAG0047

Плати облуджував сплавом Роззе і лимонною кислотою. Лимонна кислота не самий найкращий варіант, після неї заготовки плат чорніють. Рекомендують використовувати гліцерин, після нього вони довго залишаються блискучими.

IMAG0051

Тут весь пристрій в зборі, залишилось тільки запхати це все в підходящу коробочку.

Із оновленням прошивки програматора все дуже просто. Не прошиту АТ90 припаюємо на місце і ні про що не турбуємось, коли пристрій набув закінченої форти, підключаємо його до компа через USB кабель. Коли включити пристрій, віндовс має опреділити пристрій як AT90USB162 і почати шукати драйвера. Якщо не знайшов то скачуємо програму Atmel FLIP і встановлюємо драйвер із папки “C:\Program Files\Atmel\Flip 3.4.7\usb” – у когось шлях до цих папок може відрізнятись. Драйвер називається “atmel_usb_dfu.inf”- його і вказуємо для майстра встановлення обладнання.

Після цієї операції можна починати прошивати програматор основною прошивкою із архіву статті. Запускаємо FLIP, вказуємо яку мікросхему ми будемо використовувати (AT90USB162) и тип з’єднання із нею, в нашому випадку по USB кабелю. Після цього, програма має пказати інформацію про мікросхему і появляться доступні дії над нею. Нам потрібно вказати шлях до одного із двох *.hex файлів. Один для кварцу на 8 мГц інший на 16. В нашому випадку потрібно вісім. Тепер натискаємо клавішу “RUN”… і все готово.

Після цього потрібно вимкнути пристрій і увімкнути, давши йому перезавантажитись. Для коректної роботи пристрою потрібно щоб була встановлена AVR Studio 4 і вище, навіть якщо ви нею не користуєтесь. Вона разом із собою ставить драйвера для нашого програматора. Після того як пристрій перезавантажиться, віндовс знову почне встановлювати обладнання, цього разу це буде “AVRISP-MKII”

Після вище наведених операцій можна приступати до тестування нашого AVRISP-MKII Clone на бідних АВРках.

Особисто я пробував тестувати його тільки на Atmega8, 16, 32 – тести були проведені не повною мірою, але кожен раз успішно.
Також цей клон запрацював із AVR Studio 4, 6 і CodeVision якоїсь останньої збірки.

Архів проекту можна скачати тут AVRISP-MKII

Comments:

2 думки про «AVRISP-MKII Clone»

 1. Здрасвуйте.
  Я так розумію, що кнопки перемикання режимів SPI/PDI і 5в/3.3В тактові з вмиканням ножок які одна напроти іншої (3 з однієї строни і 3 – з іншої)?
  Дякую

  Відповів
  • Честно кажучи структури кнопок незнаю )) Кнопка з фіксацієй такого плану
   кнопка

   Відповів

Написати відповідь

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

вимагається